14.12.2015 17:40
Для забезпечення довговічної і надійної роботи автомобіля необхідний цілий ряд експлуатаційних рідин, так званих спеціальних рідин (СЖ). Спеціальні рідини забезпечують і оптимізують роботу двигуна, органів і систем управління, підвіски і полегшують запуск двигуна і роботу автомобіля в цілому в різноманітних умовах експлуатації.
До спеціальних рідин, що забезпечують роботу автомобіля, відносять наступні:
що охолоджують;
гальмівні;
амортізаторниє;
гідравлічні;
пускові;
антіобледенітельниє;
автоочищувачі;
електроліт для акумуляторних батарей.
За умовами роботи і схожими вимогами до якості гальмівні, амортізаторниє і гідравлічні рідини можна об'єднати в групу рідин для гідравлічних систем.
рідини
, що Охолоджують В двигунах внутрішнього згорання на механічну роботу перетворюється теплова енергія, що отримується при згоранні палива. Але далеко не вся теплова енергія використовується за призначенням. На жаль, коефіцієнт ДВС невисокий.

Для якісного смесеобразованія, повнота згорання палива і забезпечення оптимальних умов для мастила двигуна необхідно підтримувати певний температурний режим. У сучасних двигунах температурний режим підтримується за допомогою повітряної або рідинної систем охолоджування. У переважній більшості – рідинними системами. Температура рідини, що охолоджує, має бути 90100 °С.
Гальмівні рідини
Запровадження
Спочатку слід усвідомити, що гальмівна рідина – це робоче тіло гідравлічної гальмівний системи, передавальне тиск від головного гальмівного до колісним циліндрам, які притискають гальмівні колодки до дискам чи барабанам. Від, наскільки ефективно вирішують це завдання, прямо залежить життя самого водія та її пасажирів.Гидравлический гальмівний привід сучасного автомобіля отримав таку назву оскільки всі його порожнини заповнені спеціальної рідиною.Педаль гальма пов'язані з поршнем головного гальмівного циліндра. При гальмуванні рідина з циліндра витісняється і передає зусилля на поршні колісних гальмівних циліндрів. Останні висуваються, наводячи як дію гальмівні колодки, і автомобіль уповільнюється чи зупиняється.
І оскільки більшість рідин, на відміну газів, практичнонесжимаемо, тиск передаватиметься по рідини, і закінчення мізерно малого часу буде однаковим всього обсягу, що займається цієї рідиною. При різкому гальмуванні тиск у системі може становити 100 атмосфер!
Тобто рідина проводить тиск приблизно таке ж, як дроти проводять електричний струм. І оскільки дроти роблять ні з першого-ліпшого матеріалу, та якщо з того який підходить, і рідина повинен мати певних властивостей, щоб слугувати гарним провідником тиску.
Два властивості найважливіші:
1) вона повинна переважно залишатися рідиною, тобто за робочих умовах не кипіти і замерзати;
2) вона повинна переважно зберігати властивості протягом багато часу.
У 1917 року шотландцемМ.Локхидом розробили гальмівна система з гідравлічною приводом, тоді використовували гліцерин або його суміш з і касторовим олією, але вперше рідина застосована автомобілем («>Бугатти») лише у 1921 р.Тормозние рідини проводилися з урахуванням касторової олії чи багатоатомних спиртів -гликолей. Експлуатаційні якості краще в рідин на ">касторовой" основі.Касторовое олію має високимисмазивающими властивостями і викликає ">раскисания" натуральної гуми, з якої виготовлені ущільнювальні деталі гальмівний системи. Однак, висока температура застигання (->600С) і чимала вартість виключають можливість застосування чистого касторової олії на ролі гальмівний рідини.
Останніми роками переважно застосовуються гальмівні рідини з урахуваннямгликолей (>двухатомних спиртів) та його похідних. Усі вони за класифікаціїDOT взаємозамінні, абсолютно нейтральні стосовно гумовим і металевим деталей гальмівних систем. Слід пам'ятати, що змішувати рідини різних класів та виробників категорично не рекомендується, оскільки можливо зміна їх властивостей. Заборонено змішуватигликолевие рідини зкасторовими.
Якість гальмівний рідини краще, що стоїть такі її параметри і характеристики:
• температура кипіння власне рідини зокрема, при поглинанні 2—4% вологи;
•вязкостно-температурние властивості та його стабільність;
•антикоррозионние ісмазивающие властивості;
• сумісність з гумовими деталями.